Domů na seznam kázání z bible, Voda života.

Bible a duchovní sv?t - úvod ke kázáním

     Od 1.1.2007 jsou kázání dostupná na požádání, pokud si chcete kázání stáhnout, napiště email na info zavináč fotobit.cz, můžete také použít lampárnu

Církev

      Copak asi tak církev dělá? Schází se ve studeném temném kostele a popěvuje smutné, táhlé nápěvy? Naše církev tedy ne, ale to ještě nic neznamená.

      Hodně lidí v naší společnosti zajímá karma. Vina, trest, zasloužená odměna a potrestání. Nové životy. Převtělování. V bibli se o převtělování duchů vícekrát píše a tak je to zajímavé téma na povídání a vyučování. U nás se dovíte to, co se jinde nevyučuje - jak se zbavit karmy už teď a tady, ne až v příštím životě.

Magie

      Určitě mluvíme i o magii, čarování a podobných tématech, kterých je bible plná. Zajímavá jsou i kouzla či numerologie, jóga si u nás taky přijde na své. 

      Často vyučujeme i o náboženství, a to o mnoha různých náboženstvích. Protože z náboženství nevzniklo nikdy moc dobrého, nejsme z něj příliš nadšení, dělá spíše ostudu. Ale základní fakta o nejdůležitějších z nich je dobré znát. Islám, budhismus, hinduismus, katolická církev, satanská církev či jiné církve, svědkové jehovovi, různá náboženská hnutí, mystika, kabala, náboženský a nábožný druh života - to všechno jsou pojmy, o kterých s námi můžete mluvit. Ne že bychom byli na každý z nich odborníci - ta témata však nejsou tabu. 

Láska

      Důležitější témata jsou láska, milost, odpuštění a život - věci, pojmy, skutečnosti, kterých není nikdy moc. Bez lásky se smutně žije. A Živý Bůh dává dobré věci, o kterých se mnoha lidem ani nezdá. Zažili jsme odpuštění, vyčištění a uzdravení desítek let starých hořkostí a neodpuštění. Můžeme o tom svědčit a pomoci Boží mocí ve jménu Ježíše i vám. Bůh má moc pohnout vztahy, které už vypadají nevyléčitelné.

Nemoc?

      Nemoc a bezmoc ale nebývá jen ve vztazích. Nemoc je opakem moci. Modlíme se i za uzdravení fyzických nemocí a věříme, že žádná z nich není příliš veliká na to, aby přemohla Boží moc. Náš bůh je "Bůh s námi", ne proti nám. Stojí na naší straně a pomáhá nám.

      Pro všechna tato témata je základem a spojujícím článkem bible - biblické vyučování, vyučování založené na bibli, beroucí v úvahu všechny aspekty je pro nás velmi důležité.

      Náš Bůh je svatý. Svatý a čistý. A má jednu zvláštní touhu - učinit svatými i nás. A když říkám "svatými", nemyslím tím, že z nás chce poděsy pobíhající na zemi s žlutým kolečkem kolem hlavy. Bůh má moc učinit tě svatým - očištěným od hříchu. Nemusíš se desítky let snažit o svatost, můžeš začít žít čistý život dřív, než si dokážeš představit.

      Církev. Co je to ta církev? V Bibli je církev popsaná jako společenství lidí. Společenství založené na Božím slově a lidech, kteří Boha poslouchají, ve kterém jsou lidé společně s Bohem. Už teď, tady na zemi, ne až někdy a někde, hlavně hodně daleko ...

Smrt

      Bojíte se smrti? Je vůbec možné se smrti nebát? Co bude po smrti? A co bude se mnou po smrti? 

Duchovní svět

      Duchovní svět. Víme, že existuje. Věříme, že je "něco mezi nebem a zemí". Bible to "něco" nazývá "nečistí duchové", "mocnosti v povětří". Mnoha lidem otravují a ničí život. Posedlost. Jde s tím něco dělat? Vymítání démonů, služba v moci proti nečistým duchům - to byla základní náplň činnosti Ježíše a tak je i náplní naší. Démoni před Ježíšem nemohou obstát.

      Je možné se zbavit prokletí? Desítky nebo i stovky let se táhne vaším rodem něco, co nikdo nedokáže vysvětlit, ale vás to přivádí k zoufalství a šílenství? Ježíš zlomil pouto prokletí a ten veliký zlom se v Ježíšově moci může projevit i ve vašem životě. Satanské věci nejsou větší, než náš Bůh.

      Někdy přijde řeč i na různá zjevení - fyzická nebo vizionářská zjevení duchů. Mnozí duchové se vydávají za zemřelé lidi, demonstrují pak svoji moc a znalosti, nazývají se různými podivnými jmény.

Další otázky života - každá víra je stejná?

      Každá víra je stejná. Všechny cesty vedou na jedno místo. Už jste to někdy slyšeli? Bible říká, že není moc důležité jak "moc" člověk věří, ale komu a čemu věří. A že skoro všechny životní cesty vedou na jedno místo, ale ne úplně všechny - všechny kromě té jedné. A o té jedné Cestě je zajímavé mluvit, když už vede jinam, než ty ostatní, něco se o ní dovědět. 

      Můžeme jmenovat další témata: Kdo je vlastně křesťan? Jak můžu najít (a hlavně získat) pravou lásku? Co to znamená "Svaté"? Co je svaté a co není? Žil vůbec Ježíš? A žije ještě dnes? Co je to křesťanské společenství? Je každá víra stejná? Které náboženské hnutí je to správné? Existuje Ježíšek? Která křesťanská církev je ta pravá, když je jich tak mnoho? Jsou nemoce stejné jako nemoci? Na co je vlastně svatost? Proč je na světě utrpení? Proč s tím proboha neco bůh nedělá?

      Funguje telepatie? Máte taky nějaké bohoslužby, nebo jste vadní, nebo oboje? A co astrální tělo? Okultismus? Je to v bibli? Co znamená Kristus? A co misie, to děláte taky? Máte taky nějaký křesťanský klub?

Církev a sex

      To ještě pořád vyučujete, že "sex jenom v manželství"? Nejste nějací nenormální? Je nenormální sex normální? A jak moc nenormální sex je ještě normální? Nebo je opravdu nenormální sex nenormální? 
      A co antikoncepce? Fakt máte zakázané kondomy? A milujete se jen když máte mít děti? 
      A co homosexualita, potraty a já nevim, co ještě? Fakt věříte, že to je nenormální? 

Zaujala vás tahle stránka?

      Zkuste si poslechnout pár kázání na různá témata. Mohou vám pomoci se zorientovat v některých oblastech života.  

TOPlist
CNW:Counter